O Stacji

Dane dostarczane przez stację pogodową Vantage Vue amerykańskiej firmy Davis. Pierwsze testowe dane zostały zarejestrowane z początkiem marca 2013 roku. Właściwy odczyt danych nastąpił 27 marca 2013 roku. Przez siedem lat stacja zbierała dane, które są prezentowane na tej stronie. Końcem czerwca 2020 roku, stacja została zastapiona prze model Pro2 Plus tej samej firmy. Nowa stacja jest wyposażona w dodatkowe czujniki: promieniowania słonecznego i promieniowania UV. Stacja wyposażona jest też w nowy model deszczomierza. Po krótkich testach, od 01 lipca 2020 roku, dane na stronę są wysyłane przez nową stację.

O Mościcach

Mościce - przemysłowa dzielnica Tarnowa w której zbudowano Państwową Fabrykę Związków Azotowych. Inicjatorem powstania fabryki był Ignacy Mościcki od którego nazwiska nowa dzielnica otrzymała nazwę. Obecnie zakład po konsolidacji z innymi zakładami chemicznymi nosi nazwę Grupa Azoty, która jest drugim największym koncernem chemicznym Europy. W Mościcach mieści się również Stadion Miejski Jaskółcze Gniazdo na którym odbywają się mecze piłkarskie oraz zawody żużlowe.

O Tarnowie

Tarnów to miasto położone w południowo - wschodniej części kraju, w województwie małopolskim, leżące nad rzekami Białą i Dunajcem przy trasie E-40 i autostradzie A-4. W obecnych granicach administracyjnych zajmuje powierzchnię 72,38 km2, którą zamieszkuje 111 830 mieszkańców. Jest ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym województwa małopolskiego. Miasto jest podzielone na 14 dzielnic: Śródmieście, Mościce ,Dąbrówka Infułacka, Świerczków, Zbylitowska Góra, Chyszów, Strusina, Klikowa, Piaskówka, Krzyż, Zabłocie, Gumniska, Grabówka, Rzędzin.

Mapa dzięki uprzejmości openstreetmap.org